Motokrosas, motociklai, motosportas, rezultatai Motokrosas, motociklai, motosportas, rezultatai Motokrosas, motociklai, motosportas, rezultatai
 
Motokroso naujienos Motokroso naujienos
  Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Apie mus Apie mus     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Kontaktai Kontaktai     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Parama Parama     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Nariai Nariai     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Forumas Forumas     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Rėmėjai Rėmėjai     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Titulinis Titulinis     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Trasa Trasa   motoklubas
Baltijos motoklubas
  Straipsniai, naujienos
Video
FIM naujienos
UEM naujienos
Motokrosas
    - 2012 m. nuostatai
    - 2011 m. kalendorius
    - Motokroso taisyklės
    - Motokroso trasos
    - Archyvas
Rezultatai
    - 2013 m. rezultatai
    - 2012 m. rezultatai
    - 2011 m. rezultatai
    - 2010 m. rezultatai
    - 2009 m. rezultatai
    - 2008 m. rezultatai
    - 2007 m. rezultatai
Enduro-endurokrosas
    - 2010 m. rezultatai
    - 2009 m. EMX nuostatai
    - 2009 m. enduro nuostatai
    - 2009 m. tvarkaraštis
    - 2003 m. nuostatai
Motožiedas
    - 2009 rezultatai
    - 2009 m. nuostatai
    - 2003 m. nuostatai
    - Trasos
Motosporto trasos
Motobolas
Nemokami skelbimai
Nuorodos
Motosporto klubai
Motosportas
    - Vėliavos
2009 m. aktualijosKuri trasa, Jums kaip sportininkui, labiausiai patinka?
Kaunas, Combo
Alytus, Alytaus
Plungė, "Žemaitija"
Anykščiai, Mickūnų
Biržai, Biržų
Panevėžys, Panevėžio
Tytuvėnai, Tytuvėnų
Rokiškis, Uljanavos
Pakruojis, Petrašiūnų
Utenos, Alių
Kėdainiai, Kėdainių
Šiauliai, Aleksandrijos
Vilnius, Kyviškių
Kaunas, Aleksoto
Rokiškis, RuopiškioEnergijos taupymo sprendimai

Svetainių kūrimas

   

Motobolas. kas tai?

Motobolas - mėgiamas žiūrovų už greitį, dažną žaidėjų keitimą ir ekspresiją. Ryškūs egzotikos elementai, būdingi motobolui - įtikinamas argumentas tai versijai, kad motobolas gimė cirko arenoje, viename Prancūzijos cirkų. Oficialiai taip pat tvirtinama, jog prancūzų cirko artistai pirmieji žiūrovams parodė futbolą su motociklais. Todėl motobolo gimtinė yra Prancūzija. Žinoma ir kada sužaistos pirmosios varžybos - 1923 metai. Pirmasis oficialus motobolo čempionatas Prancūzijoje buvo surengtas 1933 metais. Netrukus prancūzų pavyzdžiu pasekė italai, anglai, olandai. Vokiečių žiūrovus naujasis žaidimas pirmą kartą pakerėjo 1930 metais. O 1933 metais įvyko pirmosios tarptautinės varžybos tarp prancūzų ir anglų, kuriose pergalę 3:1 šventė motobolo pradininkai. Po Antrojo pasaulinio karo motobolą ėmė žaisti ir ispanai, belgai bei bulgarai. Svarbiausias motobolo turnyras - Europos čempionatas, kuris rengiamas kiekvienais metais. Jame dažniausiai dalyvauja 7 rinktinės: Prancūzijos, Rusijos, Vokietijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lietuvos ir Olandijos. Akivaizdu jog tai nėra pasaulinio populiarumosporto šaka, bet savo egzotika ir neįprastažaidimo forma pakeri kiekvieną žiūrovą.

Motobolo taisyklės

Motobolas, tai žaidimas su kamuoliu futbolo aikštėje, kuri atitinkamai pažymėta. Sportininkai po aikštę juda motociklais. Trys teisėjai ir vartininkai - pėsti.

Motobolo kamuolio diametras - 40 centimetrų. Jį galima varyti tik koja, prispaudus prie motociklo, tačiau nepakeliant nuo žemės. Vartininko zona apibrėžta linija prie vartų, kurios spindulys - 5,5 m. Šios linijos nevalia kirsti nei vartininkui, nei žaidėjams. Kiekvienoje komandoje - 5 žaidėjai, įskaitant vartininką. Žaidėjų keitimas vyksta nenutraukiant varžybų. Varžybos trunka tris arba keturis kėlinius po 20 minučių.

Už žaidimo taisyklių pažeidimą gali būti skirti 11 metrų baudiniai, o taip pat laisvi nuo 16 metrų linijos, su apsaugine motobolistų sienele.

Centrinę aikštelės liniją žaidėjas su kamuoliu gali kirsti tik perduodamas kamuolį kitam komandos nariui.

Sportininkai žaidimo metu dėvi specialią aprangą, kuri apsaugo nuo galimų traumų. Aikštelės danga gali būti skirtinga, tačiau moderniausia danga - gumos ir asfalto su trupučiu žvyro. Motobolo vartai yra standartinio futbolo vartų dydžio.

Motobolas šiandien

Kaip jau minėta tai nėra itin populiari sporto šaka, tad Lietuvoje yra tik dvi motobolo komandos: "Milda" iš Kretingos ir  "Bartuva" iš Skuodo, kurios ir atstovauja Lietuvą motobolo varžybose. 2009 m. motobolo klubai dalyvauja Baltarusijos atvirajame Baltarusijos motobolo čempionate.
2003 m. vasarą parodomosios motobolo varžybos buvo surengtos ir Kaune, Baltijos trasoje.

Straipsnis paruoštas pagal www.motobolas.lt tinklapio informaciją.

Google
 
Internetas www.BaltijosMotoklubas.lt

 
Motokrosas


Baltijos motoklubas, skelbimai, rezultatai iš motokroso, motosporto
Motokrosas © V. Org. „Baltijos motoklubas“, 2003-2009 Skelbimai, forumas, naujienos, motosportas
Sprendimas: BT-Group : Internetinių parduotuvių kūrimas