Enduro čempionato I etapas

2009 Paikuse, Estija, Enduro varžybos2009 m. gegužės 16-17 dienomis Estijoje, Paikusė įvyko Lietuvos ir Baltijos čempionato I etapas. Į varžybas susirinko apie 150 sportininkų iš kaimyninių valstybių: Latvijos, Suomijos bei Lietuvos. Varžybos surengtos tradicijas turinčioje vietoje, kurioje enduro varžybos rengiamos jau daugiau nei 20 metų. Šiemet trasos ilgis buvo maždaug 58 km.
Ši trasa driekiasi per miškus, laukus bei vienos sodybos kiemą. Šios sodybos šeimininkai yra unikalūs šio sporto rėmėjai suteikiantys galimybę rengti varžybas nuosavoje žemėje ir net savo kieme. Sportininkų teigimu juos sužavėjo ir tai jog šios sodybos šeimininkai, kaip aistringiausi sporto sirgaliai, sveikino visus sportininkus mojuodami tautinėmis vėliavomis.
Kaip ir visada enduro trasoje yra testai. Šiose varžybose buvo 2 testai. Enduro  testas vyko enduro kroso trasoje todėl pasižymėjo savo sudėtingumu: klampus smėlis, didžiulės duobės,  vėžės, šaknys ir kitos sudėtingos natūralios kliūtys. Motokroso testas buvo ganėtinai paprastas, lygioje pievoje su pora nedidelių tramplinų. Daugeliui dalyvių koja pakišo trasos atkarpa, kurioje teko važiuoti senais geležinkelio bėgiais: kai kurie sportininkai pramušė padangas, neatlaikė fiziškai.
Varžybos taip pat išsiskyrė ir netikėtais techniniais reikalavimais: buvo griežtai reikalaujami žibintai, motociklų numeriai, komandą turėjo sudaryti 4 sportininkai (nei daugiau, nei mažiau). Varžybose "sudalyvavo" ir policija  - stabdė sportininkus ir prašė dokumentų. Sportininkai pasirodė išradingi ir patys susigalvojo ir prisitvirtino  motociklų numerius.
Pirmą varžybų dieną sportininkai važiavo tris ratus, o antrąją du ratus. Po varginančios pirmos dienos bei sunkių testų antroji diena pasirodė dar sunkesnė, nes reikėjo kovoti su didžiuliu nuovargiu.
Varžybose sužibėjo šeimininkai - Estai. Jau tradiciškai estai smėlėtose trasose pasirodo neblogai, tad ir prizinės vietos atiteko jiems. Lietuvos komanda "BT group" Baltijos čempionato įskaitoje pasirodė vidutiniškai, aplenkė net keletą Latvijos stiprių komandų, nepaisant nesėkmingų testų. Net neturintys didelės patirties visi sportiniknai atkakliai kovodami, pasitelkę visą ištvermę, sėkmingai  užbaigė distanciją. Deja, dėl komandinės sudėties reikalavimo (4 sportininkai) komandinės įskaitos negavo.

Foto galerija:

Enduro varžybos Paikuse, Estija, 2009 05 16