Klampus ir šlapias Enduro etapas Latvijoje, Vidrizi

2009 07 25-26

enduro III etapas. 2009 m. enduro čempionatas. 2009 07 25-26 Vidrizi, Latvija2009 m. liepos 25-26 dienomis Latvijoje Vidrizi mieste vyko enduro čempionato varžybos. Tai jau trečias Baltijos ir Lietuvos čempionatų etapas, o Latvijos čempionato II etapas. Šioje trasoje pernai buvo surengtos ir Europos enduro čempionato vienas iš etapų. Šiemet trasa praktiškai nepakeista, testai palikti tokie pat. Kaip krizės laikais į varžybas susirinko gana daug sportininkų - apie 100 dalyvių iš pabaltijo bei Rusijos. Tik prieš pora metų buvo taip gausiai susirinkę ir tuomet startavo maždaug 150 sportininkų.
Šios trasos rato ilgis apie 65 km. Sportininkams buvo paruošti 3 testai, - įprastai būna 2. Enduro testas ypatingai sunkiai pravažiuojamas. Prieš testą buvo leista net apvažiuoti ratą susipažinimui. Antrasis kroso testas daugiau mažiau įprastinis - šuoliukai, bango, posūkiai. O trečias testas buvo paruoštas „extreme country" stiliumi, šiek tiek primenantis Enduro Rodeo - rastai, skersai įkastos padangos ir panašios dirbtinės kliūtys. Priedo testas durpyne, kuris buvo gausiai įmirkęs bei klampus. Prieš varžybas ilgai ir intensyviai (maždaug dvi savaites) lijo todėl visoje trasoje buvo daug šlapių bei klampių vietų, pasislėpusių kelmų ir šaknų. Dėl šios priežasties daugelis sportininkų virto, susidūrė su techninėmis problemomis ir nebaigė distancijos. „BT group" komandos nariui Danieliui Žostautui pasisekė ir iš itin klampios vietos motociklą padėjo „išpešti" žiūrovai. Priešingu atveju vargu ar pačiam būtų pavykę.
Pastaruoju metu enduro varžybose aktyviai dalyvauja Nerijus Rukštelė (labiau pažystamas motokroso mėgėjams), varžybose taip pat dalyvavo ir Balys Bardauskas (Dakaro ralio dalyvis) bei ištikima enduro sportui BT group komanda - Danielius Žoštautas ir Vilmantas Audzijonis. Danielius pirmą dieną finišavo III antrąją IV ir bendroje įskaitoje liko III. Vilmanstas Audzijonis užtikrintai finišavo devintoje pozicijoje. Nerijus Rukštelė savo klasėje liko šeštas.
Sekantis etapas rugpjūčio 29-30 Priekulėje, Latvijoje. Tai jau priešpaskutinis. O paskutinis etapas Liezere taip pat latvijoje.

2009 m. Enduro III etapas, Vidrizi. 2009 07 25-26

Puslapis:  1