Motokrosas, motociklai, motosportas, rezultatai Motokrosas, motociklai, motosportas, rezultatai Motokrosas, motociklai, motosportas, rezultatai
 
Motokroso naujienos Motokroso naujienos
  Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Apie mus Apie mus     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Kontaktai Kontaktai     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Parama Parama     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Nariai Nariai     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Forumas Forumas     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Rėmėjai Rėmėjai     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Titulinis Titulinis     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Trasa Trasa   motoklubas
Baltijos motoklubas
  Straipsniai, naujienos
Video
FIM naujienos
UEM naujienos
Motokrosas
    - 2012 m. nuostatai
    - 2011 m. kalendorius
    - Motokroso taisyklės
    - Motokroso trasos
    - Archyvas
Rezultatai
    - 2013 m. rezultatai
    - 2012 m. rezultatai
    - 2011 m. rezultatai
    - 2010 m. rezultatai
    - 2009 m. rezultatai
    - 2008 m. rezultatai
    - 2007 m. rezultatai
Enduro-endurokrosas
    - 2010 m. rezultatai
    - 2009 m. EMX nuostatai
    - 2009 m. enduro nuostatai
    - 2009 m. tvarkaraštis
    - 2003 m. nuostatai
Motožiedas
    - 2009 rezultatai
    - 2009 m. nuostatai
    - 2003 m. nuostatai
    - Trasos
Motosporto trasos
Motobolas
Nemokami skelbimai
Nuorodos
Motosporto klubai
Motosportas
    - Vėliavos
2009 m. aktualijosKuri trasa, Jums kaip sportininkui, labiausiai patinka?
Kaunas, Combo
Alytus, Alytaus
Plungė, "Žemaitija"
Anykščiai, Mickūnų
Biržai, Biržų
Panevėžys, Panevėžio
Tytuvėnai, Tytuvėnų
Rokiškis, Uljanavos
Pakruojis, Petrašiūnų
Utenos, Alių
Kėdainiai, Kėdainių
Šiauliai, Aleksandrijos
Vilnius, Kyviškių
Kaunas, Aleksoto
Rokiškis, RuopiškioEnergijos taupymo sprendimai

Svetainių kūrimas

   

Enduro kroso varžybos Trakuose, II Lietuvos čempionato etapas

Praėjusį šeštadienį, gegužės 22 dieną, Trakų rajone garsiai riaumojo enduro motociklai. Čia įvyko Lietuvos Enduro kroso čempionato II ex1etapas. Nepaisant didelės temperatūros lauke, aktyvios saulės ir be galo daug dulkių trasoje, į starto liniją rikiavosi netgi 12 klasių - E1, E2, E3, C-pradedantieji, Hobbi, Veteranai, Senjorai, 85cc, ATV, ATV OPEN, ATV C, kuriose susirinko virš 70 dalyvių.

Pirmieji į startą stojo keturračių klasės sportininkai. Nors dėl techninių kliūčių šios klasės važiavimas vėlavo keletą minučių, tai nesutrukdė dalyviams parodyt azartiškų kovų varžybų metu. Matyt tą dieną labiausiai džiaugėsi Selianikas Linas atstovaujantis Kauno „Baltijos motoklubą". Tai buvo jo pirmasis pasirodymas Enduro krose, ir Linui nepritrūko jėgų iškovoti I-ąją vietą. Jau antrame rate atstumas tarp šio sportininko ir II-ą vietą užėmusio svečio iš Latvijos, Raimonds Zalkovskis (Saldus Motoklubs), buvo didelis, tad Linui reikėjo važiuot kuo tvarkingiau, laikantis to pačio tempo ir saugotis tokių enduro kroso kliūčių kaip kyšąnčių kelmų ar stambių medžio šaknų. Šeštadienį Baltijos motoklubas galėjo sveikinti ir kitą savo komandos narį Robertą Bakanovą, kuris skubėjo paskui Raimonds Zalkovskis ATV Open klasėje. Be abejonės, po varžybų užkalbintas Baltijos motoklubas džiūgavo ir sveikino savo komandos narius. Nepaisant to, kad tai buvo pirmosios Lino enduro kroso varžybos, sportininkas teigia, jog nebuvo labai sunku iškovoti I-ąją vietą. Matyt sėkmę taip pat lėmė geras startas, kadangi trasa buvo ganėtinai siaura keturračiams apsilenkti savo varžovus. „Į varžybas susirinko labai kultūringi sportininkai. Neturėjau jokių problemų aplenkti sportininkus, kuriuos pasivyjau ratu", - sako Linas Selianikas.

Finišavus keturračių klasėms, starto linijoje jau laukė 8 Rally klasės dalyviai. Tai pirmieji metai, kai Lietuvos Enduro kroso čempionato klasių gretose atsirado ir Rally. Šių sportininkų motociklai buvo sunkiausi šeštadienį, kai kurie svėrė virš 200 kg. Jie važiavo 30min, ir trasa buvo truputį pakeista, palengvinta, kadangi su tokiais motociklais kaip Honda Africa Twin ar KTM Adventure yra begalo sunku įveikti Enduro kroso trasas. I-ąją vietą iškovojo Igaris Gintautas („Enduro klubas", Vilnius), paskui jį skubėjo Domantas Murauskas („Enduro klubas", Vilnius), o III-ioje vietoje liko Remigijus Maselskis, taip pat atstovaujantis „Enduro klubą".

Po Rally klasės iš karto į starto liniją rikiavosi solo motociklai. Šiame važiavime susirinko daugiausia sportininkų, kadangi buvo sujungtos netgi 8 klasės (E1, E2, E3, Senjorai, Veteranai, Hobbi, C, 85cc),tačiau visos klasės buvo apdovanotos atskirai. Šių klasių startas buvo įspūdingas ir tuo pačiu be galo sudėtingas sportininkams. Pasisekė sportininkams, kurie iš starto išvažiavo pirmieji. Tai - broliai Janis(E2) ir Einars(E3) Vintersai iš Latvijos, Dinas Pozniakas(E2) (Oscar MX Team), vėlgi svečias iš Latvijos Bimbiers Arvis(Senjorai) ir kt. Na o už jų likusiems dalyviams nepasisekė, kadangi matomumas buvo lygus 0, dėl jau sukilusių dulkių. Keli sportininkai net sustojo prieš pirmą posūkį ir palaukė, kol pradės matyti trasą. „Nenorėjau rizikuoti ir baigti varžybų nefinišavęs, todėl teko sustoti ir palaukti kol išsisklaidys dulkės, kad galėčiau toliau tęsti varžybas", - sako Ričardas Duonelavičius („Motodinamika", Kaunas) po varžybų. Šeštadienį šiam sportininkui Veteranų klasėje nebuvo konkurentų. Vienas jo varžovų enduro krose, Remigijus Bigenis, vis dar laukia kol sugis lūžusi koja.

Šeštadienį Kauno sportininkams buvo labai sėkminga diena. Senjorų klasėje praleidęs svečią iš Latvijos Bumbiers Davis, II-ąją vietą užėmė Danielius Žostautas („Baltijos motoklubas", Kaunas). Šiam dalyviui labai pasisekė po starto išvažiuoti pirmajame dešimtuke. Danieliui trasa pasirodė sunki, kadangi apie 90% trasos sudarė smėlis. Posūkiai taip pat nebuvo itin lengvi, kadangi kai kurie iš jų buvo labai staigūs ir smėlingi, tad techniškai ir tvarkingai išvažiuoti 1h30min buvo sunki misija. Be abejonės dalyvius taip pat vargino ir karšta diena. III-iąją vietą Senjorų klasėje iškovojo „Enduro klubo" atstovas Kęstutis Gurčinas.

Šeštadienį, Lietuvos Enduro kroso čempionate puikiai pasirodė svečiai iš Latvijos, Vinters šeimos vyrai, į kurių gretas šių metų rudenį įstojo ir Einars Vinters sūnus Martins. C klasėje jaunasis sportininkas iškovojo II-ąją vietą, prieš akyje praleidęs „Devyniukės" klubo atstovą Mindaugą Kaškonį. „Noriu būti geriausiu", - paklaustas, kokie tikslai ateityje, atsakė Martins. Tą dieną ne tik jaunasis Vinters užlipo ant pakylos atsiimti prizų. Jo tėtis E3 klasėje iškovojo I-ąją vietą, o Janis Vinters E2 klasėje užėmė taip pat I-ąją vietą. Janis teigė, jog didelės konkurencijos savo klasėje nematė šeštadienį. Po kelių ratų svečias iš Latvijos atsiplėšė nuo Dino Pozniako (Oscar MX Team), kuris baigė aukštoje II-oje pozicijoje, ir Nerijaus Sipavičiaus(„Devyniukė", Alytus) finišavusio III-iu.

Azartiškos kovos vyko ir E1 klasėje. I-ąją vietą iškovojo svečias iš Latvijos Edgars Silinš. „Varžybos buvo idealiai suorganizuotos. Didžiausias „ačiū" organizatoriams", - pagyrė organizatorius Edgars. Jaunajam sportininkui pradėjo trūkti jėgų po vienos valandos ir buvo sudėtinga išlaikyti tą pątį tempą, kad jo varžovas Nerijus Rukštela („Porteris", Utena) nepasivytų ir neaplenktų. Šeštadienio varžybos Edgars taip pat tapo ir jo naujojo motociklo išbandymu. Akivaizdu, kad naujoji Honda CRF250 nepavedė jo ir padėjo jaunuoliui iškovoti I-ąją vietą. E1 klasėje paskui Nerijų Rukštelą skubėjo vilnietis Emilis Garunkštis („Enduro klubas", Vilnius). Nors kovos dėl II-osios vietos su Nerijum Rukštela nebuvo, Emiliui teko aršiai kovoti dėl III-osios vietos, kadangi paskui jį skubėjo Mindaugas Monkevičius („Enduro klubas", Vilnius). Nors Emiliui tai pirmi metai E1 klasėje, iš starto išvažiavo auktšoje VI-oje pozicijoje, tad ir jam neteko kovoti su vienu didžiausių tos dienos sportininkų košmarų - dulkėmis.

Šeštadienį varžybose taip pat startavo ir Hobbi klasės sportininkai. Ant I-osios vietos pakylos užlipo Risard Garnatkevič, o paskui jį skubėjo kaunietis Artūras Strasevičius („Motodinamika", Kaunas). Pastarajam nors ir trūko kalnų ir reljefas buvo per lygus, trasa vis vien pasirodė įdomi, pilna iššūkių. „Kova vyko visą 2 valandų važiavimą, todėl labai pavargau", - komentavo Artūras po važiavimo. Na, o III-ioje vietoje liko Eugenijus Daraškevičius („Enduro klubas", Vilnius).

Matyt vienintelis be jokios konkurencijos šeštadienį važiavo penkiolikmetis Giedrius Tomanas („Baltijos motoklubas", Kaunas). Jaunasis sportininkas buvo vienintelis 85cc klasės dalyvis. Nepaisant to, kad jo motociklo galia buvo mažiausia ir jau pirmajame rate nutrūkus sankabos trosui buvo labai sunku tęsti varžybas trasoje, kurią netgi 90% sudarė smėlis, pasirodė Giedrius tikrai šauniai. Dar keli metai ir šis jaunasis sportininkas taps rimtu konkurentu vyrų klasėse.

Lietuvos motociklų sporto federacija kartu su Enduro klubu gražų reginį suplanavo ne tik trasoje, kur vyko aršios kovos dėl Enduro kroso čempiono vardo, bet ir parke galėjai išvysti „Oscar MX" komandos šauniasias merginas, mielai padedančias sportininkams, bei „Red Bull" merginas, kurios energetiniais gėrimais malšino dalyvių troškulį ir „suteikė jiems sparnus", kad daugiau būtų jėgų važiuoti 6,2 kilometrų ilgio trasą.

Organizatoriai Marius Ramanauskas ir Ugnius Stančius buvo patenkinti varžybų parengimu, nors teigė, jog tikėjosi išvysti daugiau dalyvių. Be abejonės tiek Ugniui , tiek Mariui norėjosi stovėti starto linijoje drauge su kitais sportininkais, tačiau šį kartą jų ir viso Enduro klubo dėka išvydome puikų reginį ir azartiškas kovas. „Varžybos buvo tvarkingos, nevyko jokių didesnių nesklandumų. Visos pastabos žinoma yra fiksuojamos.Svarbiausia, kad nebuvo jokių rimtų traumų sportininkams. Pirmiausia žiūrėjome saugumą", - komentavo Ugnius Stančius.

Informacija iš: www.lmsf.lt

Enduro kroso varžybos Trakuose, II Lietuvos čempionato etapas (2010 05 22)

Puslapis:  1 2
Parodyk draugams šį straipsnį Facebook'e


Google
 
Internetas www.BaltijosMotoklubas.lt

 
Motokrosas


Baltijos motoklubas, skelbimai, rezultatai iš motokroso, motosporto
Motokrosas © V. Org. „Baltijos motoklubas“, 2003-2009 Skelbimai, forumas, naujienos, motosportas
Sprendimas: BT-Group : Internetinių parduotuvių kūrimas