Motokrosas, motociklai, motosportas, rezultatai Motokrosas, motociklai, motosportas, rezultatai Motokrosas, motociklai, motosportas, rezultatai
 
Motokroso naujienos Motokroso naujienos
  Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Apie mus Apie mus     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Kontaktai Kontaktai     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Parama Parama     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Nariai Nariai     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Forumas Forumas     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Rėmėjai Rėmėjai     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Titulinis Titulinis     Motokrosas lietuvoje. Moto sportas. Trasa Trasa   motoklubas
Baltijos motoklubas
  Straipsniai, naujienos
Video
FIM naujienos
UEM naujienos
Motokrosas
    - 2012 m. nuostatai
    - 2011 m. kalendorius
    - Motokroso taisyklės
    - Motokroso trasos
    - Archyvas
Rezultatai
    - 2013 m. rezultatai
    - 2012 m. rezultatai
    - 2011 m. rezultatai
    - 2010 m. rezultatai
    - 2009 m. rezultatai
    - 2008 m. rezultatai
    - 2007 m. rezultatai
Enduro-endurokrosas
    - 2010 m. rezultatai
    - 2009 m. EMX nuostatai
    - 2009 m. enduro nuostatai
    - 2009 m. tvarkaraštis
    - 2003 m. nuostatai
Motožiedas
    - 2009 rezultatai
    - 2009 m. nuostatai
    - 2003 m. nuostatai
    - Trasos
Motosporto trasos
Motobolas
Nemokami skelbimai
Nuorodos
Motosporto klubai
Motosportas
    - Vėliavos
2009 m. aktualijosKuri trasa, Jums kaip sportininkui, labiausiai patinka?
Kaunas, Combo
Alytus, Alytaus
Plungė, "Žemaitija"
Anykščiai, Mickūnų
Biržai, Biržų
Panevėžys, Panevėžio
Tytuvėnai, Tytuvėnų
Rokiškis, Uljanavos
Pakruojis, Petrašiūnų
Utenos, Alių
Kėdainiai, Kėdainių
Šiauliai, Aleksandrijos
Vilnius, Kyviškių
Kaunas, Aleksoto
Rokiškis, RuopiškioEnergijos taupymo sprendimai

Svetainių kūrimas

   
LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA

DĖL VAŽINĖJIMO MOTORINĖMIS TRANSPORTO PRIEMONĖMIS GAMTINĖSE TERITORIJOSE

Nr. (1-170)-D8-10073

Aplinkos ministerija norėtų atkreipti visų suinteresuotų valstybinių ir savivaldos institucijų, kitų įstaigų bei organizacijų, taip pat nevyriausybinių organizacijų dėmesį į vis didėjančią pramogoms gamtoje naudojamų motorinių transporto priemonių gamtai daromą žalą ir pakviesti bendradarbiauti.

Nekulturingas motorinių transporto priemonių naudojimas gamtoje sukelia nepatogumų vietos gyventojams, trikdo poilsiautojų ramybę, mažina vietovių rekreacinį patrauklumą, taip pat labai kenkia laukinei gyvūnijai jautriais laikotarpiais (pvz., jauniklių vedimo ir auginimo ar žiemojimo metu), teršia aplinką išmetimo dujomis ir dulkėmis, suardo miško, pelkių, smėlynų ir kitų jautrių gamtinių teritorijų augalinę dangą, sunaikina saugomų augalų augavietes, sukelia dirvų eroziją. Pasitaiko net atvejų, kad visureigiais važinėjama mažų upių ir upelių, kuriose yra lašišinių žuvų nerštavietės, vagomis ir krantais, piliakalnių ir pilkapių šlaitais.

Kasmet valstybiniai aplinkos apsaugos, miškų, saugomų teritorijų pareigūnai užfiksuoja vis daugiau brutalių gamtos niokojimo atvejų. Tokių atvejų buvo net saugomose pelkėse - rezervatuose, kuriuose jautrios augmenijos išdraskymas ratais saugomoms ekosistemoms turi negrįžtamų pasekmių. Motorinių transporto priemonių vairuotojai dažnai nepaiso informacinių užrašų ar draudžiamųjų ženklų, užtvarų miškuose ir laukų keliukuose, juos apvažiuoja.

Pažymime, kad minėtų transporto priemonių vairuotojai gali važinėtis tik keliais, kurie atitinka Kelių įstatyme (Žin., 2000, Nr. 92-2873) nurodytą apibrėžimą. Taip pat būtina vadovautis Saugaus eismo automobilių keliais įstatymu (Žin., 2000, Nr. 92-2883), kurio vienas iš pagrindinių principų yra - sudaryti saugias ir vienodas visiems eismo dalyviams dalyvavimo eisme sąlygas, o eismo dalyvių pareiga - žinoti ir laikytis valstybės nustatytos eismo tvarkos. Užtikrindama eismo saugumą, Susisiekimo ministerija ar jos įgaliotos institucijos pagal kompetenciją nustato motorinių transporto priemonių vairuotojų, nuolat pažeidžiančių Kelių eismo taisyklių reikalavimus ir už tai nubaustų administracine tvarka, įskaitant vairavimo teisės atėmimą, papildomo mokymo tvarką. Manome, kad šioje tvarkoje turėtų būti numatyta, kad papildomo mokymo metu pateikiama informacija ir apie gamtoje naudojamų motorinių transporto priemonių daromą žalą gamtai. Vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis (Žin., 2003, Nr. 7-263), transporto priemonėms draudžiama važiuoti skiriamąja juosta, pylimų ar iškasų šlaitais, grioviais, įvažiuoti į kelią ar nuvažiuoti nuo jo ne specialiai tam įrengtose vietose.

Važinėtis sporto, treniruočių ar kitų atrakcijų tikslais galima tik tam skirtose specialiose teritorijose, trasose, atskirais atvejais - karjeruose ir pan.

Keturračių vairuotojams yra taikomos tokios pat sankcijos, kaip ir kitų transporto priemonių vairuotojams. Be to, keturračių, kaip ir kitų motorinių transporto priemonių, vairuotojams galioja ne tik Kelių eismo taisyklės, bet ir aplinkosaugos įstatymuose numatyti reikalavimai - draudžiama važiuoti ir stovėti ant žaliosios vejos, statyti transporto priemones arčiau nei 25 metrai nuo vandens telkinio ir t. t.

Atkreiptinas dėmesys, kad saugomose teritorijose važinėjimas motorinėmis transporto priemonėmis papildomai reglamentuojamas. Nacionalinių ir regioninių parkų apsaugos reglamentuose nustatyta, jog važinėti ne keliais, ne keliuose statyti ar kitaip eksploatuoti motorines transporto priemones (įskaitant dvirates, trirates ir keturrates savaeiges transporto priemones) draudžiama. Papildomus reikalavimus draustiniuose reglamentuoja Gamtinių ir kompleksinių draustinių nuostatai (Žin., 2008, Nr. 44-1642) bei Specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos (Žin., 1992, Nr.22-652). Pagal šiuos teisės aktus draustiniuose draudžiama ardyti natūralią dirvožemio dangą ir miško paklotę; lankytis nuo balandžio 1 d. iki rugpjūčio 1 d. (teriologiniuose, hepertologiniuose, entomologiniuose, ornitologiniuose, telmologiniuose draustiniuose); važiuoti per brastas.

Motorinių transporto priemonių vairuotojai už padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus keliuose ir aplinkosauginius pažeidimus gali būti patraukti administracinėn arba baudžiamojon atsakomybėn. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksu (Žin., 1985, Nr. 1-1), už savavališką miško paklotės naikinimą, žalojimą, už neteisėtą važiavimą per žolinę dangą ar miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis, jei dėl to žolinė danga ar miško paklotė buvo sužalota ar sunaikinta ir t.t., skiriamos baudos dydis gali siekti nuo penkiasdešimties iki dviejų šimtų litų. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (Žin., 2000, Nr. 89-2741) nuostatas už saugomų teritorijų ar saugomų gamtos objektų sunaikinimą ar suniokojimą asmuo baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. Numatytos veikos yra nusikalstamos ir tais atvejais, kai jos padarytos dėl neatsargumo.

Prašome atsižvelgti į aukščiau išdėstytas nuostatas ir saugoti gamtą, nepažeisti kitų asmenų interesų naudojant motorines transporto priemones gamtoje. Siekiant išsaugoti gerą šios srities asociacijų vardą, rekomenduojame informuoti visus Jūsų asociacijų, klubų narius apie aukščiau nurodytų teisės aktų reikalavimus bei numatytas sankcijas už jų nesilaikymą. Taip pat prašytume apie tai informuoti kitas Jums žinomas asociacijas, vienijančias motorines transporto priemones sportui ar pramogai gamtoje naudojančius savininkus ar panašių pramogų organizatorius.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie saugomas teritorijas, kuriose draudžiama važinėtis motorinėmis transporto priemonėmis, prašome kreiptis į Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą prie Aplinkos ministerijos (el.p. www.vstt.lt). Nurodytoje svetainėje taip pat rasite ir saugomų teritorijų direkcijų kontaktus, kadastro žemėlapyje galėsite matyti saugomų teritorijų ribas.

Aplinkos viceministras dr. Aleksandras Spruogis

Saugomos teritorijos

Detalesnę informaciją apie saugojamas teritorijas, jų ribas rasite čia.


Parodyk draugams šį straipsnį Facebook'e


Google
 
Internetas www.BaltijosMotoklubas.lt

 
Motokrosas


Baltijos motoklubas, skelbimai, rezultatai iš motokroso, motosporto
Motokrosas © V. Org. „Baltijos motoklubas“, 2003-2009 Skelbimai, forumas, naujienos, motosportas
Sprendimas: BT-Group : Internetinių parduotuvių kūrimas