Enduro krosas Utenoje (2009 05 02)

2009 m. gegužės 2 d. šalia Utenos, vyko motosporto šventė - enduro kroso varžybos. Tai pirmasis šiais metais Lietuvos ir Baltijos šalių čempionato etapas. Nors, remiantis Latvijos motokroso sporto federacijos dokumentais, gali būti jog šių varžybų rezultatai nebus vertinami Baltijos čempionate.

Enduro krosas - tai ištvermės reikalaujanti motosportas, o šiose varžybose dalį enduro trasos sudarė ir motokroso trasa. Šis iš dalies neįprastas derinys tikrai pareikalavo iš sportininkų atsidavimo, didžiulės ištvermės ir milžiniškų jėgų. Varžybose dalyvavo gana daug ir stiprių Lietuvos bei užsienio sportininkų. Į varžybas atvyko gerai žinomas Latvijos sportininkas Einaras Vintersas, kuris dalyvavo dakare ir finišą kirto gana aukštoje 14 pozicijoje. Taip pat dalyvavo žinomi sportininkai tokie kaip Nerijus Rukštelė, praeitų metų čempionas Egidijus Adomaitis, kuris atstovavo pirmąją vietą užėmusią komandą Porteris. Antroje komandinės įskaitos vietoje liko itin gausi sportinikų komanda - Enduro club.

Trečiąją vietą užėmė "BT group" komanda, kurią atstovavęs sportininkas Danielius Žostautas užėmė taip pat III vietą savo klasėje, nepaisant  nesėkmingao starto, vėliau varžybų metu užgęsusio motociklo bei kritimo. Kitas BT group komandos narys Sakavičius Vaidas užėmė II vietą savo klasėje. Net patyręs traumą atkakliai ir ištvermingai kovojo iki varžybų pabaigos. Audzijonis Vilmantas parodęs savo maratoninko ištvermę, gerą fizinę formą ir kovingumą liko penktas. Reikėtų paminėti, kad tai pirmosios rimtos šio "BT group" sportininko varžybos.

Sekantis Enduro kroso čempionato etapas įvyks birželio 13d. Kaune, Bike Show milenium renginio metu. Iš viso šiemet planuojami 6 enduro kroso etapai. Sekančios Enduro varžybos gegužės 16-17 dienomis Estijoje, Paikume.